• DZIEJE SIĘ!

• W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z Przedszkola nr 9 uczestniczyły we wspólnej zabawie.  BIEDRONKI i MUCHOMORKI rozpoczęły od przedstawienia swojego pluszowego przyjaciela i poznania historii powstania pluszowego misia.

Przedszkolaki brały udział w konkursach zabawach przy piosenkach. W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły.  Na zakończenie dzieci przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.

W grupie MISIE odbyły się uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia z udziałem Pani bibliotekarki. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne, które wystawione będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy na wystawę.

• Zapraszamy do konkursu!

• Regulamin konkursu "Świąteczne drzewko"

Cele:

· Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

· Zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu na twórczej zabawie.

· Rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych.

· Umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych i czerpanie radości z efektów własnej pracy.

Zasady konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej choinki dowolnej wielkości przy użyciu dowolnych materiałów. Praca powinna być wykonana przez dziecko i rodzica.

3. Każda praca musi zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek.

4. Kryteria oceny pracy: pomysłowość, oryginalność, walory artystyczne, wykorzystane techniki, wkład pracy dziecka.

5. Prace zostaną zamieszczone w galerii na stronie internetowej przedszkola oraz w mediach Nasze Miasto.

6.Termin składania prac upływa z dniem 15.12.2023.

7. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników.

8. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas ,,Wspólnego kolędowania”.

Organizatorzy konkursu: Wioleta Waraksa, Bożena Berdo, Jolanta Dereń.

• Dzieje się!

• GRUPA MUCHOMORKI SPOTKANIE  Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ  Z MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ z PANIĄ WIOLĄ.

• Dzieje się!

• 3 listopada dzieci z naszego Przedszkola wyruszyły w podróż do krainy bajek. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek obfitowały w przygotowane przez nauczycielki zabawy i konkursy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek.

Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebrane w bajkowe stroje, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Nie obyło się również bez „Bajkowego Balu” – dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach muzyki. Wspólne świętowanie dostarczyło przedszkolakom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniało wszystkim o nieocenionej i ponadczasowej wartości czytania dzieciom książek.

Na zakończenie dnia odbył się konkurs na najbardziej kreatywny strój dla chłopca i dziewczynki. W głosowaniu brał udział każdy przedszkolak - wybór był trudny, ale udało się wyłonić zwycięzców. Według przedszkolaków zwycięzcami konkursu na "Najbardziej kreatywny strój " zostali:

Maja C . z grupy Motyle

Ignacy Sz. z grupy Motyle

Wiktor B. z grupy Biedronki

Julia K. z grupy Muchomory.

Serdecznie gratulujemy.

Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowe przedpołudnie dało przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na ich

twarzach był najlepszym tego dowodem.

• Dzieje się!

• Dnia 9 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom konkursu plastyczno- technicznego „Kapelusz Pani jesieni”. Dzieci dumnie prezentowały przygotowane wraz z rodzicami kapelusze na pokazie mody. Jesienne kapelusze były ciekawe, kolorowe i bardzo kreatywne. Jury wybrało cztery I miejsca i wyróżnienia dla wszystkich.

I miejsce – Mateusz T.

I miejsce – Alex S.

I miejsce - Lilia D.

I miejsce – Mikołaj P

Prace można podziwiać w holu korytarz

Organizatorki konkursu Pani Agnieszka P., Pani Katarzyna C., Pani Dorota O., i Pani Aneta H. składają serdeczne podziękowania za  tak duże zainteresowanie oraz kreatywność.

DZIĘKUJEMY!!!

Relacja na stronie naszego miasta. Link poniżej.

• Szkoła do Hymnu 2023 !!!

• Jak co roku, nasze przedszkole wzięło udziałw  akcji "Szkoła do hymnu".

Dzisiaj 10 listopada o godzinie 11.11 dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego". W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Dzieje się!

• Dzieci z grupy Biedronki wybrały się z Panią Bożenką na wycieczkę do groty solnej. Udział w godzinnym seansie miał charakter profilaktyczno-zdrowotny.  Dzieci mogły się zrelaksować w solankowej komnacie bawiąc się w solnej piaskownicy. Pobyt w grocie solnej był dla dzieci nowym doświadczeniem i wywołał u nich pozytywne wrażenia.

• Dzieje się!

• W piątek 27 października w grupie Biedronki gościła ratowniczka medyczna pani Ewa. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji nt udzielanie pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie. Pani Ewa pokazała, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomóc.  Dzieci same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pomocy. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.  Bardzo dziękujemy Pani Ewie za wizytę w przedszkolu.