• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• W dniu 21.11.22 we wszystkich grupach w Przedszkolu dzieci obchodziły

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Pod okiem wychowawców poznawały swoje prawa i rozmawiały o tym, jak bardzo są dla nich ważne. Była to cenna nauka świadomości własnych praw, tolerancji i wyrażania dziecięcych potrzeb. W tym dniu w zrozumieniu tematu pomogły zabawy muzyczno-plastyczne.

Koordynatorami akcji były Pani Agnieszka Pluta, Katarzyna Ciarachowicz i Dorota Ochenduszko.

• "Poranki z bajeczką " w grupie Motyle

• W naszej grupie gościła mama Mikołaja, która w ramach spotkań

"Poranki z bajeczką"

przeczytała książeczkę o przygodach Smerfów a następnie

przygotowała moc atrakcji dla przedszkolaków.

• "Podwieczorek z bajką " w grupie Krasnale

• W grupie Krasnale odbyło się kolejne spotkanie

pt. "Podwieczorek z bajką" ,

podczas którego mamy czytały dzieciom bajki.

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne.

• Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w konkursie plastycznym  „Świąteczny Aniołek”
            • Zapraszamy wszystkich serdecznie do udziału w konkursie plastycznym „Świąteczny Aniołek”

• Regulamin konkursu
              Cele:
              Kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
              Zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu na twórczej zabawie.
              Rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych.
              Umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych i czerpanie radości z efektów własnej pracy.

Zasady konkursu:

1. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej formy Świątecznego Aniołka . Praca powinna być wykonana przez dziecko i rodzica.

3. Każda praca musi zawierać metryczkę: imię i nazwisko dziecka, wiek.
              4. Kryteria oceny pracy: pomysłowość, oryginalność, walory artystyczne, wykorzystane techniki, wkład pracy dziecka.
              5. Prace zostaną zamieszczone w galerii na stronie internetowej przedszkola oraz w mediach    Nasze Miasto.
              6.Termin składania prac upływa z dniem 15.12.2022.
              7. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników.
              8. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas ,,Wspólnego kolędowania”.

Organizatorzy konkursu: wicedyrektor Beata Parlicka, Wioleta Waraksa.

• Obchody Dnia Niepodległości

• 11 Listopada to jedno z ważniejszych dla każdego Polaka świąt.

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm w Naszym przedszkolu pod kierunkiem Agnieszki Zarzyckiej obchodziliśmy rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje biało- czerwone upamiętniły tę ważną datę, uczestnicząc w zajęciach, które przybliżyły im jak ważny jest Nasz kraj, jego symbole, tradycje oraz kultura.

Podsumowaniem obchodów Naszego święta dzieci wykonały ciekawe i kreatywne prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapadną Wszystkim w pamięci i przyczynią się do kształtowania patriotycznych postaw Naszych przedszkolaków.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

• W piątek, 4 listopada obchodzony był w przedszkolu ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.

Ten wyjątkowy dzień, dzieci rozpoczęły odśpiewaniem bajkowego hymnu pt. "Witajcie w naszej Bajce..."

Do przedszkola przybyły dzieci przebrane w piękne bajkowe stroje. We wszystkich grupach przedszkolaki wspaniale się bawiły. W tym dniu zabawom, konkursom i tańcom nie było końca. Dzieci rozpoznawały bajki po przeczytanym fragmencie, rozpoznawały również bajkowe postaci i tytuły bajek po rekwizytach.

Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać .

• "Spotkanie z muzyką"

• W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego

"Z kulturą mi do twarzy" w grupach Krasnale i Słoneczka

odbyło się  "Spotkanie z muzyką".

• "Poranki z bajeczką " w grupie BIEDRONKI

• "Poranki z bajeczką " to tytuł spotkań czytelniczych w grupie Biedronki.

W naszej grupie odbyło się kolejne spotkanie w ramach spotkań czytelniczych pt. "Poranki z bajeczką".

Tym razem gościła u nas mama Nataszki która przedstawiła bajeczkę

"Szukając Marudka "  w formie teatrzyku kamishibai. ​​​​​​​

Dziękujemy i zapraszamy kolejnych Rodziców.